Natáčení vidoeklipu Priscilla´s Song

Psal se rok 2016, příjemný jarní večer, když Tomáš Derias Polyfon a Lorieneta Anna Lunová přeložili text písně „The Wolven Storm“, známé z počítačové hry Zaklínač 3: Divoký hon.

Minstrelové nelenili a zvěčnili svůj um v nejmeonované wyzimské (brněnské) krčmě, kde se naši muži oddávali karbanu.

Přijmeme nové členy

nabor-poustevnik-fbHledáme šermíře a tanečníky či tanečnice 🙂.. Do naší zavedené skupiny historického šermu a tance hledáme nové členy. U šermířů požadujeme aspoň mírnou pokročilost, u tanečníků stačí zkušenost s jakýmkoliv jiným tancem.

Na oplátku nabízíme zázemí zavedené skupiny, vystoupení po celé republice, občas i v zahraničí. Nabízíme rozšíření obzorů v oživování historie – nejen pohybu, kostýmů, ale i života celkově. Máme vlastní akce pro všechny – dobové táboření, renesanční piknik, občas tancovačky pro veřejnost atd. Jakýkoliv věk není překážkou, hlídání dětí je na tréninku zajištěno.

Tréninky jsou ve čtvrtek večer v Bohunicích. Více informací na info@poustevnik.cz nebo na FB:

(Pozn: na ohňovku se nás do tréninkového sálu už víc nevleze:(.)

Vystoupení v Bratislavě

Na Staroměstských vánočních trzích v Bratislavě jsme vystoupili už první adventní víkend na konci listopadu 2015. Přípravy byly složitější, protože jsme museli vyplnit dvě hodiny co největším počtem našich vystoupení. Z technických důvodů jsme dokonce dva dny před akcí zrušili šermířské vystoupení Mrcha a nahradili ho jiným – dva roky nepoužitým – tanečním vystoupením Drzá služebná.

Velké finále proběhlo před ledovým kluzištěm a americkou ambasádou. Zaplál oheň a Harlekýn s Kolombínou srazili zlého Scaramouche na kolena. Organizátoři byli s naším výkonem spokojeni a my jsme přislíbili účast na akcích v centru Bratislavy i v následující sezóně.