Svatba

… vesnická taneční pantomima

Představení je ideální na slavnosti a festivaly, do exteriéru, ale i do dostatečně prostorného interiéru. Vzhledem k tomu, že je zpracováno formou pantomimy, je srozumitelné všem divákům, včetně zahraničních. Tancujeme na reprodukovanou hudbu, proto k vystoupení potřebujeme také aparaturu a zvukaře (v případě potřeby si oboje můžeme zajistit sami).

Prát prádlo ve studené řece není žádný med, tak se nikdo nemůže divit, když si dívky chtějí od praní na chvíli odpočinout a zatancovat si. Pojí je blízké přátelství a tak jim jde tanec i praní stejně dobře. Ovšem až do chvíle, než se poblíž objeví neznámý mládenec. To se potom všechna děvčata předvádějí a snaží se ho zaujmout. Ale co když se mu, nedej bože, zalíbí jedna z nic víc? V tu chvíli jde kamarádství stranou a začínají se kout pikle. Ale správný příběh by měl přece končit svatbou a všeobecným veselím a tento není výjimkou.

Vystoupení je vhodné pro venkovní i vnitřní prostory. Tancujeme na reprodukovanou hudbu, proto k vystoupení potřebujeme také aparaturu a zvukaře (v případě potřeby si oboje můžeme zajistit sami).